O víkendu 21.-22.10.2017 odehrály naše ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators další dvě utkání 1. ligy žen. V sobotu odcestovaly Aligátorky do SH Dolní Cerekev, kde se střetly se ženami FBŠ Jihlava. V neděli pak v domácím prostředí v Rousínově s nevyzpytatelným soupeřem SK Jihlava.

Na zápas do SH Dolní Cerekev, domácí haly FBŠ Jihlava, odjelo 10 Aligátorek do pole a brankařka. Start utkání byl stanoven na pozdních 20:00 a začal za bouřlivého povzbuzování čtyř diváků 🙂 (z toho jeden našeho) velkým tlakem Aligátorek, který vedl k vstřelení dvou branek během necelých čtyř minut. Ještě do konce třetiny se podařilo náskok navýšit na 5:0, a tak v týmu zavládla pohodová atmosféra. V dalších dvou třetinách Aligátorky zvolnily tempo a soupeř, který úpěnlivě bránil, již moc šancí na gól našim děvčatům nedával a naopak si z rychlých protiútoků vytvořil několik šancí, z nichž tři proměnil. Naše děvčata více soupeři nedovolila a ještě své skoré navýšila o čtyři branky na konečný stav 9:3 a 43:16 na střely.

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FBŠ Jihlava 9:3

naše branky (asistence) vstřelily: 02:07 Pavla Manová (Pavla Buráňová), 03:38 Petra Drápalová (Pavla Manová), 07:40 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 11:38 Pavla Buráňová (Petra Drápalová), 15:32 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková), 28:40 Klára Jahodová (Monika Jahodová), 29:51 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 46:46 Sabina Mátlová (Pavla Buráňová), 52:40 Sabina Mátlová (Pavla Buráňová)
po třetinách: 0:5, 1:2, 2:2;

Nedělní utkání proti SK Jihlava v Rousínově mělo úplně jinou atmosféru. Aligátorky sice vlétly na soupeře a hned od začátku si tvořily šance, ale soupeř oproti předchozímu utkání před čtrnácti dny výrazně lépe bránil, a pokud nějaká střela prošla, tak jí zabránila skvěle chytající brankařka. A i když naše děvčata soupeře v první třetině přestřílela 11:10, nepodařila se jim dát ani jedna branka, naopak Jihlavě se jeden úspěch povedl. Začátkem druhé třetiny soupeř na naše holky vlétl a dostal je pod velký tlak, který završil v druhé minutě navýšením na 0:2. Naše děvčata pak zabrala a dokonce i v druhé třetině předčila soupeře v počtu střel na 10:9, ale přes neprostupnou obranu a gólmanku, předvádějící neuvěřitelné zákroky, se jim nedařilo vstřelit branku. Snaha vstřelit branku stála děvčata hodně sil a začali se kupit chyby v obraně. V druhé polovině využil soupeř dvou chyb a navýšil náskok na rozdíl čtyř branek. V poslední minutě druhé třetiny se Aligátorkám povedlo vstřelit konečně první branku, což lehce zvedlo náladu a do třetí třetiny vstoupily holky s větší bojovností, díky již se jim povedlo již v první minutě vstřelit branku a snížit na 2:4. Snad únava z náročných dvou třetin tohoto zápasu nebo snahou za každou cenu vstřelit branku se začaly kupit chyby při bránění a soupeř se často až moc snadno dostával k šancím. Naše holky sice vydřely ještě jeden gól, ale soupeř ještě čtyři, a dokonce nás i přestřílel v třetí třetině 9:14 a zaslouženě zápas vyhrál.

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators –  SK Jihlava 4:8
naše branky (asistence) vstřelily:
branky (asistence): 39:21 Monika Jahodová, 40:50 Veronika Martincová (Pavla Manová), 47:37 Petra Drápalová (Pavla Buráňová), 55:31 Kateřina Slezáková                                                                                                                    po třetinách: 3:4, 3:4, 6:3;

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Dva rozdílné zápasy odehrály o víkendu naše děvčata. V sobotu i po dlouhé cestě v pozdních nočních hodinách a v menším počtu dokázaly odehrát i díky dobré atmosféře v týmu v pohodovém tempu s jasnou výhrou. Neděle byla úplně jiná, i po zhlédnutí záznamu si nemyslím, že by holky hrály hůře než minule, naopak, bylo zde v určitých fázích i zlepšení, ale jestli náš tým hrál proti SK oproti minule o 30% lépe, soupeř o 100% a to rozhodlo. I když výsledek nebyl dobrý, jsem zatím jako trenér spokojen. Vždyť tým nastupuje víc jak z poloviny v novém složení a potřebuje ještě trochu času sehrát se. Uvidíme, zda se nám povede natolik zlepšit hru, že v prosincovém třetím zápase znovu proti SK zvítězíme. Já svému týmu věřím :-)“