V neděli nás čekal venkovní zápas. Na cestování vůbec ten nejdelší. Někteří z nás vyjeli v 8 ráno a vrátili se v 11 večer. Takže slovy našeho trenéra, když jsme dorazili do zdejší haly „Plechárny“, jeden zápas už máme za sebou.

Nejblíže to měla naše jednička do brány pro tento zápas, Patrik Rychlý, který cestoval ze své domoviny Hradec Králové. Byl to právě on, který odvedl kvalitní výkon po celý zápas. Nám ostatním trvala aklimatizace trošku déle… Co nás okamžitě, musíme říci, příjemně překvapilo. Domácí opravdu své soupeře znají, i když je Náchod nováček a znalost soupeřů z Moravy nemá, tak se dokáží připravit opravdu výborně, program na zápas, statistiky, historie, v neposlední řadě divácká kulisa. Tohle všechno ukazuje, že Náchod Národní ligu nevede náhodou. Největší rozdíl byl opravdu v přípravě na zápas, od začátku zápasu bylo vidět, že Náchod nás má přečtené výborně. První třetina se navíc prospala, dvě zbytečné vyloučení, které domácí potrestali a krom individuální akce Ondřeje Bábíčka, který nám ukázal cestu na branku domácích, jsme nic vážného nevymysleli. Takže první třetina 2:1 pro domácí.

Druhá třetina už byla od nás lepší. Začali jsme si více věřit. Jenže se nám nedařilo střelecky. V čem jsme ale pokračovali, tak bylo zbytečné vyloučení, a to rovnou dva krát. To se nám ale podařilo tentokrát přežít, bez gólu v naší síti. Jenže domácí byli zase efektivní, po dvou brejcích, nám odskakují na 4:1. Velké problémy nám dělala hra domácího Bachtíka, který ukazoval své střelecké schopnosti, bohužel někdy i svůj temperament, slovní napadání atd.., když ke své florbalovosti přidá úctu k soupeři, může Náchod dovést daleko. Takže druhá třetiny 4:1 pro domácí.

Třetí třetina už byla hlavně o nás. Byli jsme lepším týmem, bohužel se nám nepodařil stejný obrat jako s Kopřivnicí minulé kolo. Dvě krásné kombinační akce, které zakončili Jedlička a znovu Bábíček nám upravili stav na 4:3. Navíc luxusních deset minut do konce zápasu. Jenže se rozchytal i brankař Náchodu Meduna a další naše velké šance, už za svá záda nepustil. Ani náš velký tlak na konci utkání nebo dlouhá power play nám body už nepřinesla. A 4:3 konec.

Nakonec patří poděkování všem, kteří na zápas s Náchodem dorazili. A hlavně druhá půlka zápasu byla odehraná výborně. Teď už ale výmluvy nejsou na místě, bodů máme málo a čeká nás Jihomoravské derby proti Gulls, navíc doma! Tam musíme naplno bodovat, jestli chceme ještě hrát o play off. Tímto vás na tento souboj zvu. Klub Aligátors pří této příležitosti oslaví 20let. U toho nesmíš chybět.