Dva zcela odlišné zápasy odehráli junioři v neděli ve Slavkově. Halu, ve které se utkání odehrávala, velmi dobře známe a tak jsme věřili, že se nám zkušenosti s ne příliš kvalitním povrchem podaří zúročit. Museli jsme se však z důvodu marodky obejít bez několika hráčů. Přesto se nám podařilo zvítězit v obou zápasech.

První utkání jsme poměrně netradičně začínali až ve 14:15 a to proti poslednímu celku z Holešova. Soupeř navíc přijel jen se šesti hráči do pole, což nám dávalo ještě větší naděje na plný bodový zisk. Jak už to ale v takových zápasech chodí, ani kombinace těchto dvou faktorů nemusí zajistit klidný průběh utkání. Do zápasu jsme šli s taktikou rychlého napadání tak, aby soupeř neměl možnost rozehrát. Bohužel tento systém ještě nemáme zcela naučený a tak se nám to dařilo jen z poloviny. Do vedení se sice dostal soupeř, ale právě díky naší aktivní hře jsme skóre ještě do konce třetiny otočili v náš prospěch. Od druhé třetiny jsme začali hrát až příliš profesorsky, nesoustředili jsme se, nebyli jsme důrazní v našem předbrankovém prostoru a vytvářeli někdy až fatální chyby. To mělo za následek, že po dvou třetinách jsme vedli pouze 4:3. Do závěrečné třetiny jsme vstoupili dobře a dvěma brankami odskočili na rozdíl tří gólů. Ovšem v polovině třetiny přišel náš zkrat, kdy soupeř během pouhých 41 vteřin vyrovnal. Naštěstí jsme v závěru ukázali kvalitu a na malou chvíli i soustředěnost a zvítězili nakonec 11:7.

FbC Aligators – FbC Holešov 11:7 (2:1, 2:2, 7:4)

B: 5., 29. a 36. Kopeček (Topenčík, 2x Kůřil); 30., 37. a 39. Bílý (Daniel, Kůřil); 16. a 38. Kalus (Kopeček); 13. a 35. Šubík (Konečný, Kalus); 15. Frank (Bílý)

Do druhého zápasu nastoupil zcela jiný tým. Trpělivou a soustředěnou hrou jsme nepouštěli soupeře vůbec do hry. Od začátku utkání jsme zejména na vlastní polovině a v okolí naší branky hráli zodpovědně, důrazně a s velkým nasazením. Po úvodní třetině jsme si vypracovali náskok 2:0, když přesně mířili Bílý a Frank. Hned v první minutě jsme však dostali varování v podobě snížení na 1:2. Dvougólové vedení nám vrátil nechytatelnou střelou Jirka Daniel, když využil přihrávky na střed hřiště od Šubíka. Soupeř měl od té doby velký problém dostat se na naši polovinu a pokud se tam dostal, tak šanci na vypracování nebezpečné střely jsme mu nedávali. Výborným pohybem a dostupováním jsme eliminovali všechny pokusy a pokud se soupeři podařilo vystřelit, narazil na skvěle chytajícího Adama Králíka. Svůj náskok jsme postupně navyšovali až na konečných 9:2.

FbC Aligators – FbC Floorbee Orel Uherský Brod 9:2 (2:0, 2:1, 5:1)

B: 12., 27. a 29. Frank (2x Šubík); 26., 35. a 37. Kopeček (2x Kůřil); 11. Bílý (Kůřil); 20. Daniel (Šubík); 39. Šubík (Frank)