V neobvyklý den v pondělí 16.10.2017 odehrály naše ženy FbC Aligators ve své tréninkové hale v Křenovicích zápas v rámci 3. Kola Poháru České pojišťovny proti extraligovému týmu Florbal Židenice. Na jednu stranu ženy věděly, co je čeká, soupeř, který je herně někde jinde, na druhou stranu jim nechtěly výhru nechat zadarmo a o výsledek se chtěly poprat.

  V první třetině se naše děvčata snažila, úpěnlivě bránila, a i když si soupeř vytvářel šance, buď netrefil branku, nebo střelu chytila skvěle chytající brankařka Tereza Harčárová. I naše děvčata si vytvořila pár šancí, první třetina dokonce skončila v poměru střel 8:10, ale žádná branka nepadla.

   V druhé třetině soupeř stáhl jednu pětku a začal vytvářet obrovský tlak, jehož výsledkem bylo vstřelení dvou branek v druhé minutě. Naše děvčata se ale nevzdávala a zabojovala výsledkem byla branka v desáté minutě a snížil na 1:2. Soupeř ale neustále tlačil, a góly v patnácté a sedmnácté minutě zvýšil svůj náskok na 1:4. Náš tým však dokázal zareagovat
a ve dvacáté minutě vstřelil branku, díky níž skončila druhá třetina skvělým výsledkem 2:4. Na střely skončila druhá třetina poměrem 10:18.

   V třetí třetině už našim holkám docházely síly a fyzicky lépe připravený soupeř nás začal výrazně přehrávat. Během sedmi minut zvýšil svůj náskok na 3:9. Našim děvčatům se už povedlo v poslední třetině vstřelit jen jednu branku. V druhé polovině třetí třetiny ještě aligátorky zabraly a díky zodpovědnému bránění už rozjetému soupeři dovolily vstřelit jen dvě branky.    

FbC Aligators – Florbal Židenice 3:11

naše branky vstřelily: branky (asistence): 29:10 Pavla Manová (Lenka Šafaříková), 39:39 Tereza Baranová (Pavla Manová), 44:25 Klára Jahodová (Kateřina Slezáková)
po třetinách: 0:0, 2:4, 1:7;

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Byl to skvělý zápas a výborná škola pro náš tým. Na jednu stranu se naplno ukázal rozdíl mezi 1. ligou a Extraligou, na druhou si myslím, že se naše holky ukázaly neskutečnou bojovnost a nasazení. Věřím, že pokud takový výkon, jako předvedly proti Židenicím zahrají i v 1.lize, budou vyhrávat  :-)“  

RÁDI BYCHOM VÁS POZVALI NA NÁŠ DALŠÍ DOMÁCÍ ZÁPAS V RÁMCI 1. LIGY ŽEN, A TO NA NEDĚLI 22.10.2017 od 15:00 ve SPORTOVNÍ HALE V ROUSÍNOVĚ, kde se NÁŠ tým žen PRAMOS ŠITBOŘICE FBC ALIGATORS střetne s SK JIHLAVA. Přijděte nás podpořit 🙂

  Jako ochutnávku se můžete podívat na sestřih gólů z předchozího vzájemného zápasu:

PRAMOS Šitbořic FbC Aligators vs. SK Jihlava:  https://www.youtube.com/watch?v=ImMrAJvHH5g&t=29s

Odkaz na záznam video-přenosu FbC ALigators vs. Florbal Židenice: http://jdem.cz/dgn7j7

Odkaz na fotogalerii ze zápasu: