Dva rozdílné týmy odcestovaly 14.10.2017 na turnaj přípravky do Dubňan. Na jedné straně dívčí tým elévek FbC Aligators Šitbořice Klobouky, kde nejzkušenější elévka Soňa Přibylová hraje již čtyři roky, Natálie Zouharová, Nikol Zoubková a brankařka Deniska Konečná roky tři. Mezi ně skvěle zapadly druhačky co hrají už rok a několika zápasů se již účastnily. Na druhé straně tým chlapců FbC Aligators Brumovice Klobouky, kde většina kluků odehrála svůj první turnaj a trénují výrazně kratší dobu jak děvčata.

    Holky od začátku turnaje ukazovaly, že mají opravdu natrénováno. Sázely soupeřům gól za gólem, a když byly na hřišti ty tři nejzkušenější, nepustily soupeře vůbec k míčku. Zde je k zamyšlení, zda by tato děvčata neměly spíše jezdit na zápasy mladších žáků. Je sice pěkné vidět, jak hodně se za pár let posunuly, na druhou stranu jim pro jejich další florbalový růst tato soutěž moc nepomůže.

   Nezkušený tým kluků byl na tom o poznání hůře. Přesto je ale musíme pochválit za bojovnost a nasazení. Rvali se o každý míček a za skvělé podpory rodičů dokonce uhráli i jedno vítězství.  Věříme, že když jim toto nasazení vydrží pro další turnaje i trénink, časem se holkám minimálně vyrovnají. V minulosti se nejeden náš tým takhle vypracoval a časem vybojoval přední příčky v tabulkách. Teď je třeba kluky podpořit, jak ze strany trenérů tak i rodičů 🙂

                                                                                      Jaroslav Hála – předseda klubu

Odkaz na záznam z turnaje:

https://www.youtube.com/watch?v=PIVTxaGgnvY  

Odkaz na rozhovor s týmem elévek:

https://www.youtube.com/watch?v=JpAXBnNfqgQ