Aligátorům prospěla zkušenost v sestavě v podobě dvojice Volek – Dufek. A právě trenér Pavel Volek ví, jak oživit mladý tým. Bohužel s čím počítat nemohl, byl špatný povrch v hale, na kterém byla i před veškerou snahu personálu haly mastná místa, jako pozůstatek rautu, který se v hale odehrál den před našim zápasem.

Takže úvod zápasu byl hlavně o pádech, někdy to mohlo být úsměvné, ale bylo to hlavně nebezpečné. Nejrychleji si na povrch v hale zvykli hosté. Celý zápas výborně hrající teprve 17 letý talent Kopřivnice Zátopek se protáhl obranou, a přes Volka dostal míček na zadní tyč Pišeho branky. 1:0. Na tento gól jsme ještě uměli reagovat, kdy nám pomohla výborně sehraná přesilová hra, Gregr 1:1. Pět minut do konce první třetiny nám ale totálně propadla defenzíva a rázem to bylo 1:4 pro hosty.

Druhá třetina začala tím, jak skončila první. Další individuální chyba a sám na malém brankovišti Soukal, stav už kritických 1:5. Jenže v naší nedělní sestavě byla tak potřebná zkušenost, v čase 27:53 zatroubil k velkému obratu duo Houšť – Dufek 2:5. Potom jsme si pomohli naší přesilovou hrou, kdy zase Pavel Volek milimetrová přihrávka na Gregra 3:5.

Třetí třetina, zase ukázala další geniální tah trenéra Volka. Hra na tři útoky nám dávala dost fyzických sil, oproti tomu hra Kopřivnice, která točila jen dvě formace, začala být unavená. Najednou jsme vyhrávali souboje, a hlavně se střelecky prosazovali. Dufek dvakrát klasicky z brankoviště 5:5! Laďa Dufek dokonce útočil na hattrick, vzal si na sebe trestné střílení, tentokrát ale jeho blafák selhal. Na konec jsme si vedení stejně vzali a zase k tomu pomohla přesilovka, kapitán Líznar 6:5. Navíc nám vedení potvrdil Jedlička, když akcí přes celé hřiště zakončil svým typickým způsobem. 7:5. Konec a tři body do tabulky.

+ zkušenost, kterou tým potřeboval, na všech našich brankách se podíleli zkušení hráči nad 30 let

+ brankařská dvojice, dnes dostal příležitost Piše, který hlavně zákroky ve druhé třetině pomohl týmu k bodům.