15.10.2017 se vypravily juniorky FbC Aligators Pozořice do Rožnova pod Radhoštěm na svůj třetí turnaj letošní sezóny. Čekaly je opět dva neznámé týmy, s kterými se zatím naše juniorky nikdy nepotkaly, a to Florbal PEGRES Havířov a 1. FBK Rožnov p/R.

Tentokrát se zadařilo a na turnaji se sešlo 10 hráček a jedna brankařka, tedy dalo se hrát na dvě pětky. Při vstupu na hrací plochu nás zaskočil velice znečištěný povrch hrací plochy, který vypadal jako od bahna, ale rozhodčí nám pak informovali, že se jedná o házenkářský vosk. Obrázek si můžete udělat z fotky níže.

V první zápase proti Havířovu čekal naše juniorky tým, hrající stejnou taktiku jako minulý turnaj Frýdek.-Místek, tedy úpěnlivé bránění a rychlé protiútoky. Naše děvčata nejsou z minulosti na tuto hru zvyklé, je to ne moc pohledná hra pro diváka s tím, uhrát za každou cenu co nejlepší výsledek. Děvčatům se nedařilo procházet přes důrazně bránící tým, a když už se dostala ke střelbě, skvěle soupeři zachytala brankařka. Holky ale bojovaly a doslova dotlačily pětkrát míček do soupeřovi brány. Soupeř se sice dostával k rychlým protiútokům, ale díky naši skvěle chytající brankařky se mu povedlo vstřelit gól jen dvakrát a tak Aligátorky zápas vyhrály 5:2.

Jestli jsem napsal, že Havířov bránil a hrál na rychlé protiútoky, tak Rožnov doslova betonoval. Naše děvčata dřela a tlačila soupeře, ale nedařilo se prostřelit tuto doslova zeď hráček. V první třetině se nám nepovedlo vstřelit ani jednu branku a naštěstí ani soupeři s ojedinělých protiútoků. První branku vstřelila naše děvčata až v osmé minutě a druhou až v poslední minutě druhé třetiny. Až v druhé polovině třetí třetině našla děvčata recept jak se prosadit a během pěti minut vstřelila pět branek díky čemuž zápas jasně vyhrála 7:0.

FbC Aligators Pozořice vs. Florbal PEGRES Havířov 5:2

branky (asistence): 02:11 Lucie Honková (Karolína Kohoutková), 12:34 Lucie Honková (Veronika Muselíková), 18:05 Klára Jahodová, 20:04 Tereza Krupicová (Monika Jahodová), 32:07 Anna Formanová (Monika Jahodová) Po třetinách: 2:4, 2:0, 1:1

FbC Aligators Pozořice vs. 1. FBK Rožnov p/R. 7:0

branky (asistence): 17:19 Klára Jahodová (Monika Jahodová), 28:53 Lucie Honková (Monika Devetterová), 37:29 Tereza Krupicová, 39:30 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 40:40 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 42:11 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 42:27 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková) Po třetinách: 0:0, 2:0, 5:0

Slova trenéra Jaroslava Hály: „Opět jeden ze zvláštních turnajů. Sice jsme od začátku na oba soupeře tlačili a měli míček na svých florbalkách, bohužel soupeřovi se dařilo úpěnlivým bráněním bránit našim holkám vstřelit branku. Musíme se naučit proti takovýmto týmům hrát a najít recept, jak tento beton překonat. I tak musím holky pochválit za obrovskou bojovnost, díky které dovedly oba zápasy k výhrám :-)„