V neděli nás čekal zápas, který přesáhl slovo derby. Venkovní zápas ale vlastně v domácí hale, ve které trénujeme a soupeř se kterým se o tuto halu dělíme při společném tréninku. Setkaly se dva týmy, které jsou v úplně jiné situaci. Telnice, zkušený tým, který má ve svých řadách plno borců s extraligovými starty, nebo i medailisty z juniorského MS, tím pádem tým, který se potřebuje jen aklimatizovat v Národní lize. Naproti tomu náš tým, který je složený hlavně z odchovanců nebo šikovných kluků z klubů nižších lig, které na své úspěchy zatím čekají. Zkušenosti, myslím, že naše prohra byla hlavně způsobena tím. Dojít na tento zápas, který je spojovaný jako „derby“, kdy Telnice musela už bezpodmínečně zabrat a získat své první tři body, 20 nebo i 5 minut před úvodním buly, ať už byli příčiny různé, tak je to prostě nezkušenost.

První třetina. Prakticky bez nás, už se nebudu vracet k příčinám. Telnice na balónku, všude první. Dle mého „jenom“ 3:0. Ať už nekoncentrovanost, všichni víme o umění „krosových“ přihrávek dvojice Knotek a navrátilec do sestavy Telnice Peška 1:0. Nebo florbalová magie bekhendových střel v podán dalšího navrátilce do sestavy Dalera 2:0. A třetí hřebík nahození od půlky od Daniela Hrušky 3:0. K této třetině netřeba říkat.

Druhá třetina. Úplně jiné družstvo nastoupilo proti Telnici. Důraznější, rychlejší, efektivnější. Patrik Jedlička bližší šibenice 3:1. Přesilová hra v 35. minutě zase Jedlička 3:2. Byli jsme zpět v zápase. Bohužel propadlí míček ve středu pole si našel Knotek 4:2, studená sprcha číslo jedna. 5 sekund do konce druhé třetiny, studená sprcha číslo dva, zmatky v našem obranném pásmu a gól na 5:2 Kubala. A zpět, tam kde jsme byli před druhou třetinou. A nutno říci, že jsme ukázali, že dokážeme hrát vyrovnanou partii.

Třetí třetina. Po 11 minutách hry se v situaci dva na jedna prosadil Voltner, který trefil přesně roh brány. 6:2. Už nezbývalo nic jiného, jak útočit. A v téhle bezhlavé hře, kdy hra vypadala jako atletický trénink, se nám podařilo dvakrát skórovat. Gregr a premiérový gól v lize si připsal Můčka. 6:4. V následné hře bez brankáře se nám už změnit skóre nepodařilo. Takže první derby v sezoně bez bodu.