O víkendu 7.-8.10.2017 odehrály naše ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators první dvě domácí utkání 1. ligy žen této sezóny. V sobotu je čekalo Jihomoravské derby s itelligence Bulldogs Brno, loňským vítězem naší divize a v neděli SK Jihlava, soupeř, se kterým zatím nevyhrály. Tedy opravdu náročné zápasy pro hráčky a atraktivní pro diváky. Zápasy odehrály v příjemné sportovní hale v Rousínově.

  Do prvního zápasu vstoupila naše děvčata velkolepě a ve čtvrté minutě vstřelily první gól. Náš tým hrál na tři pětky, proto dokázal hrát od začátku ve vysokém tempu. Soupeř byl tak zaskočen, že si nechal po chybě při střídání vstřelit ve dvanácté minutě druhý gól. Třetina
se pak dohrávala ve vysokém tempu, soupeř zabral a v posledních dvou minutách třetiny vyrovnal. Do druhé třetiny naše děvčata vlétly na soupeře a ve čtvrté minutě znovu vedly
o dvě branky 4:2. Soupeř, ale zabral a díky brance z přesilovky v sedmé a brance po chybné rozehrávce v deváté minutě zápas opět vyrovnal. Zápas měl vysoké tempo a hrálo se nahoru dolů. Naše děvčata se ještě jednou ujala vedení po pěkné akci našeho třetího útoku juniorek. Bohužel pak si náš tým vybral slabou chvilku a díky chybám při bránění dostal během necelých dvou minut tři branky a soupeř tím otočil vedení na svoji stranu. Naše děvčata
se dlouho nemohla chytit, a i přes velkou snahu se jim nedařilo vstřelit branku. Bohužel soupeři se v poslední minutě druhé třetiny povedlo zvýšit náskok o dvě branky a v šesté minutě třetí třetiny dokonce o tři. Naše děvčata se ale nevzdávala a bojovala do konce zápasu, ale bohužel se jim podařilo vstřelit už jen jednu branku, a tak zápas skončil výhrou itelligence Bulldogs Brno 6:8.

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – itelligence Bulldogs Brno 6:8
naše branky vstřelily:
03:38 Tereza Baranová (Jindra Žáčková), 11:00 Petra Drápalová, 22:31 Jindra Žáčková (Lenka Šafaříková), 23:54 Martina Horáková (Veronika Martincová), 33:12 Klára Jahodová (Kateřina Slezáková), 46:11 Pavla Manová (Jindra Žáčková),
po třetinách: 2:2, 3:5, 1:1;

Odkaz na sestřih branek: https://www.youtube.com/watch?v=5y-ZJIPqVbc&t=26s

Odkaz na záznam video-přenosu: http://jdem.cz/df5uu4

Odkaz na online zápas z utkání: https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-188901.htm

odkaz na fotoalbum: https://www.flickr.com/photos/102326000@N03/sets/72157687857927193/

   V neděli si chtěla děvčata spravit chuť s SK Jihlava, třeba že tohoto soupeře ještě neporazila. Zápas začal slibně, již v druhé minutě vstřelila Pavla Manová vedoucí branku Aligátorek, bohužel ale i přes velké šance se nepodařilo náskok zvýšit. Naopak soupeř, díky našim velkým chybám při bránění a dvěma brankám v šesté a sedmé minutě, vedení zápasu otočil na svoji stranu a v deváté minutě dokonce zvýšil vedení o dvě branky. Pak se hrálo nahoru dolů, že bylo i těžké vystřídat. Naše děvčata v první třetině sice soupeře přestřílela (14:5 střel na bránu), ale vůbec se jim nedařilo vstřelit branku. Našemu nejmladšímu útoku se sice povedlo stav snížitna 2:3, ale hned vzápětí soupeř opět potrestal naši chybu a navýšil svůj náskok o dvě branky. Pak přišlo vyloučení s nájezdem. Nájezd ani následná přesilovka se nám nepovedla využít. Až sekundu před koncem první třetiny se povedlo Janě Pražákové po výborně vybojované akci Pavli Manové snížit na 3:4. Do druhé třetiny vstoupily Aligátorky s velkým nasazením, a nejen že po 34 vteřinách vyrovnaly, dokonce se ve čtvrté minutě ujaly vedení. Bohužel soupeř opět vyrovnal. I když se Aligátorky v jedenácté minutě znovu ujaly vedení, soupeř dokázal zápas otočit na stav 6:8. Díky velkému výpadku koncentrace Aligátorek, třemi brankami v třinácté, čtrnácte a šestnácté minutě druhé třetiny. Aligátorky se dokonce druhé třetiny nedokázaly vzpamatovat a bylo třeba něco udělat. Do třetí třetiny nastoupil náš tým pouze ve dvou pětkách a bylo to od začátku znát. Na soupeře děvčata vlétla s velkým zápalem a během dvou minut zápas třemi brankami otočila na svoji stranu. Soupeř byl tak zaskočen, že si trenérka musela vzít time out. Bohužel ten holkám z Jihlavy pomohl. Hra se vyrovnala a přesouvala se od brány k bráně. Bohužel pro nás se začalo soupeři díky důrazu dařit prosazovat a zápas se stal velkou přestřelkou. V sedmé minutě soupeř vyrovnal a v desáté znovu vedl 9:10. Našim holkám se do 20 vteřin povedlo vyrovnat, ale soupeř se velice rychle v jedenácté minutě ujal vedení. Pak se soupeřky zaměřili na bránění a udržení výsledku a Aligátorkám se nedařilo vyrovnat. Naše holky to ale nevzdávaly, neuvěřitelně zabojovaly a díky velkému tlaku na soupeře dokázala v osmé minutě vyrovnat. I poté vyvíjela naše děvčata na soupeře tlak. Díky skvělému obsazování hráček měla gólmanka Jihlavy problémy míček vyhodit, a tak zazmatkovala a nechtěně si v čase 19:39 vhodila míček do vlastní brány. Asi bychom raději zápas vyhrály gólem ze hry a určitě gólmance, která do té doby chytala výborně, nepřály takové zazmatkováni, ale takový už je sport. Soupeř se sice snažil v posledních dvaceti vteřinách vyrovnat, ale to se mu už nepovedlo a Aligátorky tuto přestřelku vyhrály v poměru 12:11.

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators –  SK Jihlava 12:11
naše branky vstřelily:
01:09 Pavla Manová, 11:09 Klára Jahodová (Monika Jahodová), 19:59 Jana Pražáková (Pavla Manová), 20:34 Tereza Baranová (Lenka Šafaříková), 23:11 Monika Jahodová, 30:50 Petra Drápalová (Pavla Manová), 40:45 Tereza Baranová (Petra Drápalová), 41:33 Pavla Manová (Petra Drápalová), 41:49 Klára Jahodová (Monika Jahodová), 49:49 Tereza Baranová (Petra Drápalová), 57:54 Petra Drápalová (Pavla Manová), 59:39 Kateřina Nováčková (vlastní branka), po třetinách: 3:4, 3:4, 6:3;

Odkaz na sestřih branek: https://www.youtube.com/watch?v=ImMrAJvHH5g

Odkaz na záznam video-přenosu: http://jdem.cz/df53z3

Odkaz na online zápas z utkání: https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-188907.htm

odkaz na fotoalbum: https://www.flickr.com/photos/102326000@N03/sets/72157687863874073/

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Oba zápasy byly opravdu náročné a holky v nich makaly naplno. Bohužel dost nás trápí výše obdržených branek, kdy jsme velkou část z nich obdrželi vlastními chybami. Na tyto chyby se při tréninku teď zaměříme a věřím, že v dalším zápase jich uděláme méně a budou padat branky především do sítě soupeře :-)“