V neděli 8. října odehráli starších žáci další turnaj v Jihomoravském přeboru starších žáků. Oproti prvnímu turnaji v Adamově se tentokrát tým sešel v počtu 16 hráčů do pole a jednoho brankáře. I na tento turnaj přijeli nový hráči, takže se tým seznamoval.

 

   V prvním zápase se zvolila sestava tak, aby se hráči v jednotlivých lajnách znali a něco spolu již nahráli. První lajna byla složená z kluků z Bučovic, druhá z kluků, kteří pravidelně hrají i dorost a třetí lajna byli kluci z mladších žáků. Soupeř měl v zápase převahu, ale i tak jsme si vypracovali dost šancí, bohužel branky přibývali hlavně na straně soupeře. V zápase z naší strany bylo vidět obrovské množství individuálních chyb a zmatků v souhře. Na druhou stranu bylo pozitivní, že se prosadili v zápase všechny 3 lajny.

FbC Aligators Klobouky Bučovice vs. Bulldogs Brno Orange B 3:11

 

   Ve druhém zápase měl konečně možnost svůj tým vést hlavní trenér týmu Tomáš Kalus, kterému se do té doby zápasy křížily s jeho aktivní účastí v týmu juniorů. V sestavě došlo k několika změnám. Soupeř z Blanska disponoval několika kvalitními hráči, ale naši hráči od začátku praktikovali aktivní presink, který dělal soupeři velké starosti v rozehrávce. Postupem času jsme si vypracovali tří brankový náskok, který ale nenarůstal díky nevyužívají šancí. Soupeř postupem začal snižovat až na stav 5:6. Před koncem utkání i hrál bez brankáře, ale v poslední minutě jsme rozhodli o zisku 3 bodů pro naše družstvo.

FbC Aligators Klobouky Bučovice vs. FBK Atlas Blansko 7:5

 

Soupiska:

Krejčí Adam – Blaňka Lukáš, Bašta Jiří, Prokop David, Tůma Lukáš, Jakubčík Šimon, Bobek Pavel – Zbytek Tomáš, Prokop Martin, Novák Martin, Novotný Dominik, Tošer Martin, Dostál Luboš ©, Fanta Daniel, Pflimpfl Radek, Hájek Martin, Lokaj David

 

Komentář asistenta trenéra Milana Veselého:

Většina hráčů, kteří se již zúčastnili prvního turnaje, si zvykla na tempo této soutěže. Pro třetinu hráčů to byl opět první zápas za starší žáky, ve kterém ale nezklamali. Z jejich strany byla vidět velká naivita ve hře. Z mladších žáků jsou zvyklí na věci, které tady nemají šanci uspět. Obrovským problémem je velká výkonností propast mezi jednotlivými hráči týmu, kterou se obávám, nepodaří během roku přirozeně změnit. Jsem spokojený s počtem hráčů, kteří přijeli. Umožnilo to hrát na kompletní 3 lajny, což někteří hráči nenesli dobře. Jsou zvyklí na něco jiného, stejně jako mají problém s rychlým střídáním. Je potřeba, aby se na tyto věci více zaměřili realizační týmy mladších žáků.“