Druhý domácí zápas a tíha dvou proher ze dvou zápasů, plus další absence na týmové soupisce. To donutilo trenéra Pavla Volka, aby znovu nasadil dres a šel pomoci. Povedlo se mu to na výbornou! Díky tréňo!

Celá první třetina byla nejpovedenější třetinou v lize. Výborná defenzíva, v brance opět jistý Patrik Rychlý, a velice efektivní přechod do útoku. Navíc přišla i vydařená přesilová hra, čas 6:35 Pavel Volek nádhernou přihrávkou do prázdné branky Grégrovi 1:0. Ukázkový brejk dvojice Líznar – Grégr 2:0. Jediná kaňka téhle třetiny přišla v čase 19:37, špatné přebrání na středu naší obranné třetiny Blažek 2:1. Lepší odpověď nemohla být za 10 sekund Lukáš Grégr svojí typickou hokejovou střelou z půlky hřiště 3:1.

Ve druhé třetině jsme přestali být tak nebezpeční, hlavně střelbou do brány. Jenže hosté nic ze své aktivity nezužitkovali, a tak si Jan Trlica mohl vystřelit svůj první gól v Národní lize 4:1. Hosté dál pokračovali v aktivní hře, na Rychlého šlo dost střel a jedna se ujmula 4:2 Sýkora. Druhý dvojminutový trest na Trlicu znamenal další přesilovku a další přesnou nahrávku Pavla Volka na Jedličku 5:2. Ale ani v tomto zápase jsme se nevyhnuli „fatálům“ v rozehrávce, jeden takový 5:3 Dlabač. Další náš nešvar v této sezóně je dvojminutový trest za špatné střídání. Takže oslabení 5 na 3 – to jsme zvládli, navíc jako bonus, prakticky po vyběhnutí z trestné lavice, si vzal míček Thomas Jakubec a konečně ukázal divákům v Hodoníně svůj florbalový talent, protančil obranou hostů 6:3!

Třetí třetina, je o dvou momentech, které nás mohli stát body. Ale tým i v těchto momentech ukázal morální sílu. Moment 1. Dva slepené góly hostujícího Žáka, v úvodu třetí třetiny, v přesilovce Aligátorů a účasti zkušené sestavy na ploše, Gremmel, Grégr, Líznar a Volek. Stav 6:5. Odpověď. Gremmel využil výborné přihrávky od Líznara, a znovu jsme odskočili na dvě branky 7:5. Moment 2. Za stavu 8:6, 4 minuty do konce utkání, se nechal vyloučit, osobním trestem, na 5 minut Patrik Procházka. Odpověď. Hosté stačili udeřit jen jednou 8:7 Pospíšil, Pak zakončil svoje bodové představení dvojice Volek a střílející do prázdné brány Grégr. 9:7!

Konec utkání a 3 body!

– neustále opakujeme individuální chyby, špatné střídání, nesportovní chování

+ zlepšení přechodové váze a lepší produktivita

-/+ brankář Patrik Rychlý, v online často oslovován „Bábíček“ „Hra má nyní vysoké obrátky, domácí odolávají tlaku Snipers, Bábíček si teď opravdu zachytá.“ „Závar před domácí bránou, střílí Janata i Sedláček, také i Salák, ale Bábíček je neprůstřelný!!!“ No třeba z něho bude druhý Bábe

+ hrající trenér Pavel Volek, vnesl do hry klid a klíčové přihrávky na gól 0+5

FbC Aligators Klobouky – Snipers Třebíč 9:7
branky:
8. Lukáš Gregr, 9. Tomáš Líznar, 20. Lukáš Gregr, 24. Jan Trlica, 31. Patrik Jedlička, 37. Thomas Jakubec, 48. Jakub Gremmel, 54. Tomáš Líznar, 60. Lukáš Gregr – 20. Ondřej Blažek, 26. Tomáš Sýkora, 34. Jaroslav Dlabač, 44. Martin Žák, 45. Martin Žák, 51. Lukáš Mátl, 58. Marcel Pospíšil; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 3 + Patrik Procházka 5:3; využití: 2:1; diváků: 28; zásahy brankářů: Patrik Rychlý 24 – Jan Bazala 17; po třetinách: 3:1, 3:2, 3:4;