Po výletě do Krnova se na druhý turnaj 1.10.2017 vypravily juniorky FbC Aligators Pozořice do Přerova. Čekaly je dva neznámé týmy, s kterými se zatím naše juniorky nikdy nepotkaly, a to FBC Ossiko Třinec a FbC KOVO KM Frýdek-Místek.

Do Přerova dojelo 9 hráček a jedna brankařka, sice jen o jednu více než minule, ale aspoň se dalo hrát na dva kompletní útoky. Jeden útok byl oba zápasy stejný, a to sestry Jahodovy s Kateřinou Slezákovou, který v tomto složení nastupuje i za ženy. Druhý útok se teprve hledal, a tedy se v průběhu obou zápasů měnil.

Do prvního zápasu na zvláštním, ne moc klouzavém, povrchu vstoupila naše děvčata velice rozpačitě a hned v třetí minutě obdržela od soupeřek první branku. Holky ale zabraly a pomalu si našly cestu k soupeřově bráně a v druhé třetině vyrovnaly. Soupeř ale ještě do závěru druhé třetiny vyrovnal. Do třetí třetiny však naše juniorky vlétly naplno a začaly soupeře tlačit a přitom ho nepustily k nějaké šanci. Pomalu si vybojovaly několik šancí, z nichž tři proměnily a zápas otočily na vedení 4:2. Soupeři se sice povedlo v závěru třetiny vstřelit ještě branku, ale to bylo vše a naše holky vybojovaly výhru 4:3.

Do druhého zápasu nastoupil proti našim juniorkám úplně jiný soupeř. Holky z Frýdku-Místku hlavně bránily a občas se pokoušely o nějaký rychlý protiútok. Díky naší skvělé obraně a suprové gólmance se jim nepovedlo ani jednou prosadit. Naše děvčata sice chvílemi hledala způsob jak se prosadit proti tomu „BETONUJÍCÍMU“ soupeři, ale nakonec jej našla a to dokonce 9x. Zápas tedy skončil jasnou výhrou 9:0. Díky těmto dvěma výhrám se prozatím naše juniorky ujaly vedení v tabulce.

FbC Aligators Pozořice vs. FBC Ossiko Třinec 4:3

branky (asistence): 23:19 Monika Jahodová (Veronika Muselíková), 30:18 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 32:47 Lucie Honková (Kateřina Slezáková), 41:56 Veronika Muselíková (Monika Jahodová) Po třetinách: 1:0, 1:1, 1:3

FbC Aligators Pozořice vs. FbC KOVO KM Frýdek-Místek 9:0

branky (asistence): 03:42 Klára Jahodová (Kateřina Slezáková), 03:57 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková), 06:33 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 15:39 Klára Jahodová (Monika Jahodová), 16:29 Lucie Honková, 17:33 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 26:33 Lucie Honková (Svatava Čermáková), 34:21 Klára Jahodová (Kateřina Slezáková), 41:42 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová) Po třetinách: 3:0, 4:0, 2:0

Slova trenéra Jaroslava Hály: „Byl to zvláštní turnaj, první zápas byl sice náročnější a výsledek těsný, ale více florbalový. Holky fakt neuvěřitelně makaly a dokázaly zápas otočit ve svůj prospěch. Druhý zápas i přes jednoznačný výsledek byl takový utrápený, neflorbalový. Holky sice hrály převážně na soupeřově půlce, ale i tak se na těch devět branek moc nadřely. Pak z toho byly roztržité, já trenér nervní a nepříjemný na hráčky, za co bych se jim rád omluvil. Každopádně víme, že se musíme naučit proti těmto betonárkám hrát a společně to příště zvládneme ve větší pohodě 🙂 „