Na další zápasy se v sobotu 30.9. vydali dorostenci do Tuřan. V prvním utkáním podlehli Slavkovu 3:4 a ve druhém se po boji a nakonec smůle rozešli smírně s Hornets Brno Horní 5:5.

Do prvního zápasu proti Slavkovu jsme vstoupili sebevědomě. Aktivní hra na míčku a hledání cesty k soupeřově brance. Bohužel se nám nedařilo dostávat do střeleckých pozic, vždy nám chyběla přesnější finální přihrávka, nebo nás zradilo zpracování míčku. Pokud už jsme si nějakou střeleckou pozici vypracovali, tak střela letěla mimo tři tyče. A tak začal branky dávat soupeř. Jednoduchou, ale kvalitní hrou nás uměl na chvíli zamknout na naší polovině a vytvářené šance proměňoval. Ve třetí minutě druhé třetiny byl stav 0:3 v náš neprospěch a s našimi nadějemi to nevypadalo příliš dobře. Do konce třetiny se nám však podařilo vstřelit první gól zásluhou Petra Hejla a na začátku závěrečné třetiny snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Kalus. Stav 2:3 vydržel do 33. minuty, kdy brankáře Tomáše Cvrčka šťastně překonal střelou z půlky Adam Rybecký. Naději na bodový zisk ještě vykřesal opět Tomáš Kalus, ale to bylo z naší strany všechno. Výhru slavili hráči Slavkova.

FbC Aligators – FBC Slavkov 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

B: 18. Hejl (Šubík), 31. Kalus (Tošer), 38. Kalus (Šubík)

Ve druhém zápase nás čekal jeden z favoritů – Hornets Brno ZŠ Horní. Soupeř ihned od úvodního hvizdu ukazoval svoji kvalitu a přehrával nás. Ale i náš tým si dokázal převážně z brejků dostat do zajímavých střeleckých příležitostí, ale opět nás zrazovala koncovka. Po první třetině si soupeř vybudoval pohodlný náskok 3:1, když naši branku zaznamenal po samostatné akci Tomáš Kalus. Na začátku prostředního dějství zvýšil soupeřův útočník Zapletal již na 4:1. Dorostence ale ani tento stav nezlomil. K velkému obratu zavelel Jirka Šubík, který jej také v 6. minutě třetí třetiny dokonal. Čtyřmi slepenými brankami jsme dokázali strhnout vedení na svou stranu a soupeře dostat do nepohody. K naší velké smůle však přišlo vyrovnání doslova v hodině dvanácté. Po odpískaném faulu na polovině rozehrál soupeř rychle, takže jsme nestihli zaujmout správné obranné postavení a společně se sirénou jsme inkasovali pátý a vyrovnávací gól.

FbC Aligators – Hornets Brno ZŠ Horní 5:5 (1:3, 2:1, 2:1)

B: 7. Kalus, 19. Šubík (Pučálka), 25. Hejl (Šubík), 29. Pučálka (Šubík), 32. Šubík (Pučálka)