Sezóna se rozjela i u dvou našich nejstarších dívčích mládežnických družstev.
Juniorky FbC Aligators Pozořice odcestovaly 17.9.2017 až do dalekého Krnova na úplném severu Moravy a dorostenky FbC Aligators ZŠ Pozořice 24.9.2017 do Brněnských Maloměřic.

   Díky odchodům některých hráček do Židenic a nemocem odcestovalo do Krnova na své první dva zápasy 2. ligy juniorek osm hráček do pole + brankařka. I přesto ukázala děvčata, že Aligators vychovává skvělé hráčky, které dokáží zahrát skvělý zápas i v malém počtu. V prvním zápase se nově složený tým spíše rozehrával, ale i tak děvčata zápas jasně vyhrála proti FBC Přerov 15:1. Patnáct minut po konci zápasu s Přerovem nastoupila ke druhému utkání proti FBS Olomouc. Na začátku naše děvčata tlačila, a dokonce i vedla, ale ke konci už chyběly síly. Přestože nás gólmanka držela skvělými zákroky a v poslední minutě bylo i pár vyložených šancí, zápas skončil těsnou prohrou Aligátorek 3:4. I tak to byl vzhledem k situaci výborný vstup do soutěže.

FbC Aligators Pozořice vs FBC Přerov 15:1

branky (asistence): 03:00 Monika Jahodová (Veronika Muselíková), 07:07 Kateřina Slezáková (Tereza Krupicová), 08:45 Veronika Muselíková (Svatava Čermáková), 09:38 Klára Jahodová (Svatava Čermáková), 11:00 Monika Jahodová (Veronika Muselíková), 16:01 Klára Jahodová, 18:23 Monika Jahodová (Veronika Muselíková), 26:28 Veronika Muselíková (Klára Jahodová), 27:46 Kateřina Slezáková (Svatava Čermáková), 35:00 Kateřina Slezáková (Svatava Čermáková), 35:20 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 35:43 Kateřina Slezáková, 38:10 Svatava Čermáková (Klára Jahodová), 38:53 Svatava Čermáková (Kateřina Slezáková), 43:01 Klára Jahodová (Monika Jahodová)

FbC Aligators Pozořice vs FBS Olomouc 3:4

branky (asistence): 03:32 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková), 13:02 Svatava Čermáková, 44:36 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová)

 

   Další neděli nastoupily na své první dva zápasy dorostenky. Do nedalekých Maloměřic odjel tým s devíti hráčkami do pole a brankařkou. Prvním soupeřem byly Židenice, které děvčata porazila 2:0. Tento zápas byl těžký, děvčata se trápila a jejich akce jim moc nevycházely. Díky prvnímu gólu, který padl v první třetině, se děvčata trošku zklidnila, ale čekání na druhou branku bylo dlouhé a napětí se postupně zvedalo. Druhý gól nakonec padl ve třetí třetině a děvčata si tento gólový odstup udržela. Ve druhém zápase se naše dorostenky utkaly s Bulldogs Brno, se kterými děvčata hrála ve větší pohodě a klidu. Zápas si dorostenky užívaly a měly mnoho krásných akcí, které ostatním braly dech. Ke konci zápasu Bulldogs Brno vstřelilo branku, která následovala po našich chybách a nedůrazu před brankou. Po této brance následoval neklid, a holky dělaly malé chyby. Ale i z této nálady se děvčata dokázala dostat a opět se ujaly tempa zápasu. Zápas mezi FbC Aligators Pozořice a Bulldogs Brno skončil 8:1.

 FbC Aligators ZŠ Pozořice vs K1 Florbal Židenice 2:0

branky (asistence): 10:47 Monika Devetterová (Svatava Čermáková), 30:37 Svatava Čermáková (Anna Machálková)

FbC Aligators ZŠ Pozořice vs itelligence Bulldogs Brno 8:1

branky (asistence): 7:18 Eva Filipová (Klašková Terezie), 7:42 Monika Devetterová, 9:02 Eva Filipová (Veronika Muselíková), 19:12 Monika Devetterová (Svatava Čermáková), 19:47 Veronika Muselíková, 21:02 Anna Machálková (Julie Gorbačova), 22:21 Anna Formanová (Monika Devetterová), 24:21 Eva Filipová

 

Když k těmto dvěma úspěšným týmům připočítáme čtyři výhry našich mladších žákyň FbC Aligators Šitbořice Sokolnice, výhru a remízu našich žen PRAMOS Šitbořice FbC Aligators a také to, jak se naše bývalé hráčky skvěle zapracovávají jak v 1. lize juniorek, tak v extralize za Židenice, musíme říct, že náš klub vychovává šikovné hráčky.
Slova trenéra Jaroslava Hály: „Na jednu stranu je člověk pyšný na ten náš klub, a především z mé strany na tu ženskou část. Na druhou mě občas mrzí, jakým způsobem od nás odcházejí naše hráčky i hráči jinam a jakým způsobem se vyjadřují o svých bývalých trenérech. Asi žádný trenér nečeká velkou vděčnost a velké ovace, ale někdy pouhé děkuji, postačí. Bohužel většinou se dočkáte opaku. A to se raději ani nebudu vyjadřovat k chování některých trenérů klubů, kteří se nám snaží hráče přetáhnout. Pak se ale nemůže nikdo divit, když náš klub chce za tyto hráče zaplatit výchovné, jelikož to jaksi nahrazuje to děkuji. Bohužel taková je realita dnešního světa, že se vše mění na byznys. I tak nás to stále ještě neodradilo tuto krásnou
a bohulibou práci dělat a náš klub posouvat dopředu
J „

Trenéři: Jaroslav Hála za juniorky a Tereza Ondráčková za dorostenky

Foto ze zápasu dorostenek: