V sobotu po obědě odcestovaly ženy na východ Čech, kde odehrály dvě utkání, a to proti týmu FTC Vysoké Mýto a IBK Hradec Králové.

První zápas se odehrál v sobotu ve Vysokém Mýtě. Do zápasu vstoupil náš tým s 13 hráčkami do pole a jednou brankařkou. Zápas začal z naší strany dost nervózně. Větší část týmu již byla na poháru žen v Ostravě, ale stále byla vidět na týmu nesehranost. Jako první v zápase zabodoval soupeř a od dvanácté minuty vedl 1:0. Naše děvčata po 30 vteřinách srovnala
na 1:1, ale soupeři se povedlo do konce třetiny vstřelit dvě branky a odskočil na skóre 3:1. Ve druhé třetině se hra z naší strany zlepšila, ale stále se děvčata nedokázala srovnat s užším hřištěm a nedařilo se jim v zahuštěném před-brankovém prostoru prosadit. Soupeř pak těžil z rychlých protiútoků a do konce druhé třetiny navýšil svůj náskok na skóre 6:3. Po přestávce nastoupil náš tým s lehce změněnou sestavou a s odhodláním výsledek otočit. Děvčata vlétla na soupeře, který si myslel, že má zápas v kapse a zvolnil tempo. Hned v první minutě třetí třetiny děvčata skórovala. Brankostroj se ale nezastavil a do desáté minuty se děvčatům povedlo zápas otočit na stav 6:7. Bohužel díky chybám v bránění se soupeři povedlo vyrovnat. Děvčatům se sice povedlo ještě jednou výsledek otočit na 7:8, ale soupeř opět
po našich chybách v obraně vyrovnal. Základní část zápasu tedy skončila remízou 8:8 a šlo se do prodloužení. Naše děvčata se tlačila do brány, ale nepovedlo se jim soupeře překonat. Protože ani soupeř branku nevstřelil, musely rozhodnout nájezdy. Bohužel našim hráčkám se nepovedlo ani jeden ze tří nájezdů proměnit a soupeři, i přes velkou snahu brankařky, se jedna branka povedla vstřelit a díky tomu zápas vyhrát 9:8. I tak hodnotí trenér tento zápas jako úspěšný a věří, že příště proti Mýtu začneme lépe a nebudeme muset tolik energie vkládat
do obracení výsledku.

FTC Vysoké Mýto – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 9:8sn
naše branky vstřelily:
13. Pavla Manová (Petra Drápalová), 21. Martina Horáková, 32. Pavla Manová (Petra Drápalová), 41. Pavla Buráňová (Petra Drápalová), 45. Veronika Martincová (Petra Drápalová), 47. Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 50. Petra Ondráčková (Pavla Buráňová), 53. Lenka Šafaříková, po třetinách: 3:1, 3:2, 2:5;

 

 

V neděli ráno odjela naše děvčata z Mýta na svůj druhý zápas do Hradce Králové.
Zde nastoupila proti místnímu IBK, které v sobotu deklasovalo FBŠ Jihlava 10:2. Tento zápas začaly naše děvčata výrazně lépe, a to především třetí útok juniorek, který se v sobotu v Mýtě moc nechytal. Jenže větší hřiště jim pro jejich kombinace lépe vyhovovalo a během tří střídání vstřelily tři branky a v sedmé minutě už náš tým vedl 0:3 a v  patnácté dokonce 0:4. Možná díky sobotnímu náročnému utkání našich děvčat a naopak méně náročnému zápasu IBK byl soupeř neskutečně zaskočen. Do konce první třetiny se mu sice povedlo vstřelit dvě branky, ale naše děvčata více nedovolila a naopak své brankové konto rozšířila na konečný stav první třetiny 2:5. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ale i tak byl náš tým stále úspěšnější a navýšil náskok v desáté minutě na stav 3:8. V druhé polovině druhé třetiny soupeř opravdu zabral a stáhl náskok na stav 5:8 a na začátku třetí třetiny dokonce na 6:8. Aligátorky ale ještě zabraly a nenechaly si vítězství utéct a zápas dotáhly na konečný stav 8:11.

IBK Hradec Králové – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 8:11
naše branky vstřelily:
02:53 Monika Jahodová (Petra Ondráčková), 04:00 Klára Jahodová (Martina Horáková), 06:27 Monika Jahodová (Klára Jahodová), 13:55 Kateřina Slezáková (Martina Horáková), 14:51 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková), 20:21 Pavla Manová (Pavla Buráňová), 26:59 Klára Jahodová (Jana Pražáková), 30:07 Veronika Martincová (Pavla Manová), 47:16 Veronika Martincová (Jana Pražáková), 49:21 Petra Drápalová (Pavla Manová), 50:47 Klára Jahodová (Pavla Buráňová),  po třetinách: 2:5, 3:6, 3:4;

Trenér hodnotil celý víkend jako velmi úspěšný, i když ví, že takto nově složený tým musí ještě hodně zapracovat jak na obrané tak útočné hře. Slova trenéra: „Je toho hodně na čem se musí zapracovat, pokud chceme myslet na přední příčky v tabulce. Ale tým je skvělý, vzájemně se podporuje a doplňuje. V sobotu dával branky především první útok a v neděli ten třetí. Podobně se doplňují i obrany. Pokud jim nasazení a přístup vydrží, věřím, že budou letos úspěšní. Tímto bych rád všechny fanoušky pozval na víkend 7.-8.10.2017 do Rousínova, kde se naše děvčata střetnou v sobotu ve 20:00 s Jihomoravským rivalem itelligence Bulldogs Brno a v neděli od 16:30 s loňským vítězem základní části SK Jihlava. Přijďte náš tým povzbudit!“ 🙂