V letošní sezóně došlo ke spojení loňských týmů mladších žáků – Bučovice a Klobouky. Nově složený tým starších žáků odehrál v neděli 24. září svůj první turnaj. Soupiska na turnaj se měnila každou hodinu, protože dost hráčů postupně onemocnělo. Vzhledem k tomu, že někteří hráči se ještě nepotkali, tak trenér Milan Veselý taktickou poradu začal netradičně. Hráči se postupně představovali ostatním.

První zápas proti Hornets Brno – ZŠ Horní byl velký otazník. Na začátku bylo k vidění velké množství nepřesností. Soupeř měl více ze hry, kdy se nám nedařilo podržet míček na svých čepelích. Brankář Matěj Musil podal výborný výkon, čímž držel naše družstvo na dostřel soupeře. Po dvou třetinách byl stav 3:1 pro soupeře, když naši branku vstřelil Dominik Novotný po přihrávce kapitána Luboše Dostála. V poslední třetině to bylo kdo z koho. Soupeř využil svoji zkušenost a rozhodl pěti brankami o své výhře 8:2. Druhou a poslední brankou našeho týmu vstřelil Martin Prokop, přihrával opět Luboš Dostál.

FbC Aligators Klobouky Bučovice vs. Hornets Brno – ZŠ Horní 2:8

 

Do druhého zápasu proti FbŠ Hattrick Brno B jsme pozměnili trochu sestavu. Od první minuty byl zápas vyrovnaný, ale do větších šancí jsme se dostávali hlavně mi. Několikrát šel Tomáš Zbytek sám na branku, ale nemohl prolomit střelecké trápení. Nakonec jsme po ojedinělé větší šanci soupeře prohráli první třetinu 1:0. Na začátku druhé třetiny přišel zlomový okamžik utkání. Po tvrdém zákroku kapitána soupeře na našeho kapitána Luboše Dostála obdržel soupeřům hráč trest 5 minut. V přesilové hře se dvakrát prosadil Dominik Novotný, na obě branky mu nahrál Martin Tošer. Soupeř do konce třetiny vyrovnal a do poslední části se šlo za stavu 2:2. Hned v první minutě dovršil Dominik Novotný hattrick po další asistenci Martina Tošera. V čase 9:44 si oba spolupráci vyměnili, a po krásné akci nás poslali do dvoubrankového trháku. Soupeř sice ještě šťastnou brankou stihl snížit, ale o vítězství nás nic nepřipravilo.

FbC Aligators Klobouky Bučovice vs. FbŠ Hattrick Brno B 4:3

 

Sestava:

Musil Matěj – Dostál Luboš ©, Ryzner Šimon, Bašta Jiří – Prokop Martin, Blaňka Lukáš, Zbytek Tomáš, Novotný Dominik, Tošer Martin, Pflimpfl Radek

 

Komentář trenéra Milana Veselého:

Dnešní turnaj byl pro většinu hráčů velmi těžký. Neznali se navzájem, neznal jsem je ani já některé. U části z nich panovala, hlavně v prvním zápase, velká nervozita, protože to byl jejich první zápas za starší žáky. Ve hře byly vidět nedostatky, ale i pozitivní věci, na kterých se dá stavět. Všichni bojovali a snažili se, za což jich patří dík. Získané 3 body byly dnešní možné maximum.