První dva zápasy odehráli junioři v Morkovicích, kde se nejprve utkali s týmem K1 Florbal Židenice a poté Hornets Brno ZŠ Horní. Tým byl posílen o pět hráčů z FBC Dragons Kyjov, ale na tento víkend mohl trenér kvůli zraněné Tomáše Bílého počítat jen se čtyřmi novými tvářemi.

Na zápasy cestovalo kvůli marodce jen 9 hráčů do pole a jeden brankář. Navíc kapitán Ondřej Frank nebyl zcela zdráv, a poslední tréninky v malé počtu neumožnili nacvičit vše, co bylo v plánu. Spoustu věcí si tak tým musel vyzkoušet až v ostrém zápase.

Úvodní utkání proti Židenicích se v první třetině neslo v ospalém duchu. Drželi jsme míček na svých florbalkách a soupeře pouštěli do šancí jen sporadicky. Větší množství šancí si však nevypracovali. Ujala se až několikrát tečovaná střela Petra Hejla, který šťastným způsobem otevřel skóre v šesté minutě. Od druhé třetiny jsme přidali na tempu a to především na útočné polovině. Výsledkem a odměnou jim bylo několik vstřelených branek. Postupně se prosadili Kalus, Vích, Horňák, Frank a Kůřil. Poklidné vedení 6:0 na začátku třetí třetiny dávalo tušit, že Židenice se z bodového zisku těšit nebudou. Alespoň čestný úspěch brněnského týmu zaznamenal sedm minut před koncem Hulín. Zaslouženě jsme si připsali do tabulky první tři body.

FbC Aligators vs. K1 Florbal Židenice 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

B: 6. Hejl (Ott), 14. Kalus (Kůřil), 15. Vích (Horňák), 26. Horňák (Frank), 28. Frank, 30. Kůřil

Druhý zápas byl zcela jiný než předchozí. Hornets Brno disponuje kvalitním a sehraným kádrem. Od začátku utkání měli míček na florbalkách více Brňané a nebezpečně zkoušeli střílet z téměř každé pozice. Působili jsme zakřiknutým dojmem, jakoby nastoupili až s příliš velkým respektem. Gólový účet utkání otevřel v šesté minutě bývalý hráč Aligators David Skřička, když na hranici velkého brankoviště usměrnil do sítě přihrávku z rohu. O pět minut později propadl nahazovaný míček až před naši branku, kde jej se štěstím tečoval Janiczek. Druhá třetina byla již z naší strany mnohem lepší. Lépe organizovaná obrana nedovolovala soupeři dostávat se do šancí. V polovině třetiny navíc Patrik Vích převzal míček na polovině hřiště, obešel 4 soupeře a zavěsil nechytatelně do rohu. Snížil tak na 1:2. Do větších příležitostí se pak dostal Ondřej Frank a Tomáš Kalus, ale střelecké štěstí jim tentokrát nepřálo. Závěrečná třetina začala lépe pro Hornets, když se po dvou minutách prosadil od mantinelu Reibl a za další dvě minuty šťastně Ryšánek. Nám se již jen podařilo snížit zásluhou Jirky Šubíka, využil přesilovou hru.

FbC Aligators vs. Hornets Brno ZŠ Horní 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)