Aligátorské áčko, čekala „klasická“ nekonečná cesta do Žďáru, buď sněží nebo prší, prostě klasika. Tam na nás čekal místní Hippos, tým a hlavně hala, která nám historicky vůbec nesedí.

Začátek zápasu nám ale dal naději, že dnes to může být jinak. Dalekonosná střela Grégra prošla až za záda domácího gólmana 2:22 0:1. Vedení nám vydrželo asi 2 minut, kdy si opravdu ukázkový vlástňák dal Gremmel, čímž pomohl domácím otřepat se z nepříjemného vstupu do zápasu čas 4:19, začínáme znovu 1:1. Dlouho nám trvalo se dostat do tempa, Hippos měl převahu na míčku i v pohybu na hřišti. V čase 11:55 využil své zkušenosti Tlustoš, jeho chytré nahození pohotově tečoval Halm 2:1. Aby toho nebylo málo, tak Žďár hned v dalším střídání zasadil ještě jeden úder. Situaci dva na jednoho si poradil Váša 3:1 čas 12:11. Tím skončila první třetina.

Od druhé třetiny jsme začali fungovat mnohem lépe, vyrovnávali jsme se v soubojích a ve hře na balónku. Odměna byla už ve 23:28 minutě, kdy souhru celého útoku zakončil Houšť 2:3. Naši aktivitu jsme si vzali sami, naší nezkušeností v osobních soubojích „2x“ 2minuty za sekání, náš tým poslal do hry“ pět na tři“. Žďár potvrdil svojí hlavní zbraň, přesilové hry a v čase 27:41 si vedení o dvě branky vzal zpět, Dvořák 4:2. Ale i Hippos se dopouštěl chyb a pouštěl nás do přesilových her, jedna využitá a znovu o gól, Grégr 4:3. Další naše klopýtnutí ve hře čtyři na čtyři, prohraný souboj „jeden na jednoho“, Hippos znovu efektivní 5:3 Halm se trefil přesně.

Na vyrovnání výsledku už nám zbývala jedna třetina, nicméně ve druhé třetině jsme udělali velký kus práce, kdy jsme se vyrovnali Žďáru v důrazu a rychlosti. A hned to bylo viděl, první minuta, akce na jeden dotek, v brankovišti Hos 5:4 čas 40:54. Najednou nás bylo plné hřiště. Hippos přestal stíhat a stáhl se před vlastní branku. Odměna přišla 10 minut před koncem, Jedlička našel krásnou nahrávkou od mantinelu před prázdnou branou Jakubce 5:5 čas 50:39. Ale Žďár si pro nás přichystal ještě jednu studenou sprchu, prakticky z ničeho nám přes celé hřiště proběhl Dvořák, naservíroval před prázdnou branku Košíkovi, kterého fantastickým zákrokem vychytal Jirka Píše, bohužel se balonek vrátil na čepel střelce a ten už se nemýlil 6:5. Čas 51:18. Situaci jsme si opět ještě zkomplikovali oslabením. V závěrečné power play sice převaha byla ale krom jedné šance Grégra jsme více neměli. Prohra 6:5.

– dnes špatná hra směrem dozadu, Jirka Píše musel likvidovat 30 střel

– individuální chyby, vlastňák, fauly za dvě minuty, obrana jeden na jedno

+ chytání Jirky Pišeho

+ hra dopředu a v útočném pásmu.

Hippos Žďár n/S. – FbC Aligators Klobouky 6:5
branky:
5. Jakub Gremmel, 12. Daniel Halm, 13. Lukáš Váša, 28. Filip Dvořák, 36. Vít Petříček, 52. František Košík – 3. Lukáš Gregr, 24. Martin Houšť, 32. Lukáš Gregr, 41. Tomáš Hos, 51. Denis Jakubec; rozhodčí: Michal Taufmann – Nguyen Duc Trung; vyloučení: 2 + Vít Karásek 5:5; využití: 1:1; diváků: 53; zásahy brankářů: Petr Krátký 14 – Jiří Piše 24; po třetinách: 3:1, 2:2, 1:2;