V sobotu večer se náš elitní tým představil v domácí aréně v Hodoníně proti nepříjemnému soupeři z Opavy.
Na naší soupisce pro tento zápas figurovalo jen 5 jmen, co mohli vidět diváci v minulém ročníku Národní ligy. Dle toho bohužel vypadal start do utkání. Spoustu věcí si ještě sedá nebo nebyl čas je na tréninku připravit.
Hned na úvod trest 2 minuty za špatné střídání, což se nám ještě podařilo přežít. Opava hrála aktivně na balónku, ale jen na své polovině. Když se soupeři podařilo překonat náš obranný val, tak v bráně byl po celý zápas výborný Patrik Rychlý. Bohužel ani on nedokázal zabránit první brance v naší síti. Po zablokované střele a odrazu se dostal míček před odkrytou branku, tam už „nekompromisně“ uklidil v čase 13:12 Daniel Gebauer 0:1. Jenže místo toho, abychom se koncertovali na útočení, tak jsme si více všímali rozhodčích. Výsledkem toho byl další dvou minutový trest, tentokrát za nesportovní chování. Tohle oslabení už se nám ubránit nepodařilo. Krásná přihrávka přes celou šířku, v čase 15:53, využil Michal Gavenda 0:2. Na další změnu skóre se musel divák počkat až do druhé třetiny, přesněni 28:22. Výborná práce Patrika Jedličky na pravém křídle, kde si konečně poradil ve hře jeden na jednoho, aby mohl nasměrovat přihrávku na brankoviště, kde uklízel Dominik Král 1:2. Ale obraz hry se za dvě třetiny nezměnil. Opava na balónku, Aligátoři v bloku čekající na brejk. Skóre se pohnulo, až ve třetí třetině 41:28, bohužel pro nás špatným směrem. Na chvilku měla Opava v obrané třetině Aligátorů prostor a výsledkem byla nenápadná střela od mantinelu na bližší tyč, která propadla až do brány. Vít Gattnar 1:3. My jsme našli odpověď v čase 51:32, kdy se chytře na bližší tyč trefil Tomáš Líznar 2:3. Naděje! A přes 8 minut dokonce utkání, jako „bombónek“ se servírovala přesilová hra v čase 55:31. Aligátoři se usadili v útočné třetině ale opakované pokusy Líznara nebo Jedličky si místo v brance Opavy nenašli, často chyběl krok k dorážce. Následovala hra bez brankáře, ale ta už se nedařila dle představ a místo střel na bránu spíše trefovala obránce soupeře. Po jednom takovém odrazu se míček dostal k Daniel Gebauer a ten se z půlky hřiště nemýlil, čas 59:13 a konečný stav utkání 2:4.
Celkové zhodnocení:
– 0 bodů doma, zkušení vědí, jak je těžké v této lize vyhrát venku, takže ztráta v úvodu
– hra dopředu, málo střel
– přesilovky a rozehrávka občas kulhala, hodně zbytečných ztrát míčku
+ obraná fáze
+ obrovská zkušenost pro nové nebo hráče z juniorky, národní liga je rychlejší a důraznější
+ brankařská dvojice, v tomto zápase dostal příležitost Rychlý a dokázal, že na tomto postu problém nebude

FbC Aligators Klobouky – S.K. P.E.M.A. OPAVA 2:4
branky: 29. Dominik Král, 52. Tomáš Líznar – 14. Daniel Gebauer, 16. Michal Gavenda, 42. Vít Gattnar, 60. Daniel Gebauer; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 43; zásahy brankářů: Patrik Rychlý 22 – Matěj Martínek 15; po třetinách: 0:2, 1:0, 1:2;