O víkendu 2.-3.9.2017 proběhlo první kolo Poháru České pojišťovny žen v Ostravě. Naše děvčata byla nalosována do skupiny E spolu s druholigovým, ale velice kvalitním týmem ze severu Moravy Ossiko Třinec, prvoligovým SK Jihlava, loňským vítězem základní části 1.ligy žen skupiny východ, kde hraje i náš A tým žen a extraligovým FBS Olomouc a FBC OSTRAVA, tedy opravdu náročná skupina. Tato víkendová akce byla především brána jako příprava na novou sezónu. Jelo pět nových hráček pod vedením staronového trenéra, tedy ideální možnost na rozehrání.

   Hned první zápas proti Třinci ukázal nesehranost nově složeného týmu. Po prvních třech minutách už prohrával 0:2. Náš tým se ale postupně zkoncentroval a třemi brankami ještě v první třetině otočil zápas na svoji stranu. Druhá třetina přinesla sice hodně šancí z naší strany, ale žádnou branku, zato ta třetí se změnila v přestřelku. Na začátku třetí třetiny náš tým zaspal a soupeř během čtyř minut otočil dvěma brankami zápas. Naše děvčata se ale nevzdala, na soupeře zatlačila a v posledních pěti minutách otočila zápas na svoji stranu.

FbC Aligators vs. Ossiko Třinec 5:4

branky: 10:40 Monika Jahodová (Klára Jahodová), 12:40 Petra Drápalová (Veronika Martincová), 13:12 Tereza Baranová (Pavla Buráňová), 40:32 Anna Hanusová, 42:09 Monika Jahodová (Klára Jahodová) po třetinách: 3:2, 0:0, 2:2;

Ve druhém zápase tým nastoupil proti SK Jihlava, soupeři, s kterým loni prohrál všechny tři zápasy, a to, jak jeden v 1. kole poháru v Ostravě, tak i dva zápasy 1. ligy žen. Náš nový tým vlétl na soupeře s velkým nasazením a motivací a po velkém tlaku po dvou minutách střelil první branku. Bohužel soupeři se díky naší nedůslednosti v bránění povedlo vyrovnat. Naše děvčata opravdu makala a celý zápas tahala za delší provaz, bohužel nikdy nedokázala své jednobrankové vedení navýšit, ani udržet a soupeř vždy vyrovnal. Díky tomu i přes závěrečný tlak zápas skončil remízou.

SK Jihlava vs.  FbC Aligators 4:4

branky: 02:09 Pavla Manová (Anna Hanusová), 07:10 Kateřina Slezáková, 30:15 Tereza Baranová (Petra Drápalová), 34:48 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová) po třetinách: 1:2, 1:0, 2:2;

V neděli dopoledne nastoupila naše děvčata proti extraligovému FBS Olomouc. Olomouc sice nenasadila svůj extraligový tým, spíš hráčky béčka, ale i tak byl tým velice zkušený a zápas byl velmi náročný. Naše děvčata soupeře tlačila, ten se jen bránil a hrál na rychlé protiútoky. Bohužel hned jeden z prvních protiútoků se soupeři povedl a naše děvčata prohrávala po deseti minutách 0:1. Naše holky ale na soupeře zatlačily a do konce třetiny vyrovnaly. Druhou třetinu náš tým ovládl a dokonce navýšil náskok na 3:1, ale soupeři se podvedlo opět díky rychlým protiútokům snížit na 3:2 a v třetí třetině na 3:3. V závěru zápasu měl soupeř přesilovku. Protože cítil, že může vstřelit vítězný gól, a ještě si uchovat naději na postup do druhého kola, odvolal brankařku a hrál se šesti hráči v poli proti našim čtyřem. Našemu týmu se ale nejen povedlo přesilovku ubránit, ale dokonce vstřelit vítěznou branku do prázdné brány.

FBS Olomouc vs.  FbC Aligators 3:4

branky: 14:59 Pavla Manová (Pavla Buráňová), 16:19 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 18:55 Pavla Manová (Monika Jahodová), 44:43 Kateřina Slezáková, po třetinách: 1:1, 1:2, 1:1;

   Do posledního zápasu naše děvčata nastupovala již hodně unavená ze tří náročných zápasů, a to je čekala extraligová Ostrava. Našich 11 hráček do pole nastoupilo proti vynikajícím třem pětkám. Náš tým ale nechtěl hrát nějak takticky, betonovat aby dostal za každou cenu co nejméně branek. Chtěl, aby jim ten zápas něco dal, a tak jsme hráli více aktivně. Ze začátku holky se soupeřem stíhaly běhat a první branka padla do naší brány až v osmé minutě, ale pak se rozjel Ostravský brankostroj, a i přes velkou bojovnost a nasazení nedokázal náš tým zabránit 17 vstřeleným brankám. Ale děvčata to berou pozitivně jako skvělou zkušenost. Tento tým jim ukázal, kde v současně vrcholový ženský florbal je.

FbC Aligators vs.  FBC OSTRAVA 0:17

branky: 0, po třetinách: 0:5, 0:4, 0:8;

   Co říci závěrem. Turnaj splnil svůj účel, a to připravit tým na vstup do 1. ligy. Otestovat taktiku týmu, zapracovat nové hráčky a sladit sestavu. Druhé místo a postup do druhého kola je spíš třešničkou na dortu. V druhém kole se naše děvčata potkají s Brněnským extraligovým týmem Florbal Židenice. O přesném termínu tohoto Jihomoravského derby budete včas informováni. Ale teď se již pomalu připravujeme na náš první zápas v 1. lize, a to 23.9. ve Vysokém Mýtě a 24.9. v Hradci Králové. První domácí zápas odehrajeme 7.10. od 20:00 v jihomoravském derby proti Bulldogs Brno a 8.10. od 16:30 již letos podruhé proti SK Jihlava. Oba zápasy budeme hrát tradičně ve sportovní hale v Rousínově. Těšíme se, že nás přijdete podpořit.

                                                                                                                Jaroslav Hála – trenér

Sestava týmu:

3    Ondráčková Petra      1997

4    Slezáková Kateřina    1999

6    Buráňová Pavla          1992

10  Jahodová Klára          2000

11  Drápalová Petra          1989

12  Honková Lucie           1999

13  Jahodová Monika       2000

16  Baranová Tereza         1996

19  Pražáková Jana           1993

21  Manová Pavla             1990

23  Hanusová Anna          1996

25  Martincová Veronika 1985

68  Harčárová Tereza       1998 brankařka