NOVÁ SEZONA – NOVÝ TÝM, TO BYLO DALŠÍ KOLO POHÁRU PRO NÁŠ A-TÝM MUŽŮ

   Prakticky první zápas, pro nově formující se mužstvo pro národní ligu, a hned proti našemu dlouholetému rivalovi – Gullivers Sokol Brno I. Oproti posledním letům ale velké změny, jak v náboji, tak ve složení obou týmů. Náš elitní tým mužů čeká tento rok generační obměna, a hlavně nová filozofie v podání nového trenéra Pavla Volka. A protože Gullivers už nějakou dobu pracují na zabudování mladších hráčů, tak na zápasu to bylo znát. Držení míčku bylo celý zápas na straně soupeře z Brna. Naše družstvo, pracující na novém systému obrany, zabudování mladších a nově příchozí hráčích, mělo místy trošičku zmatek, ale hra na brejky nám celý zápas vycházela. K tomu jsme se mohli vzadu opřít o nově vytvořenou brankařskou dvojici Piše – Rychlý, nutno podotknout, že oba předvedli fantastický výkon, a trenér to nebude mít lehké. O to větší škoda je, že první branku zápasu, kterou si připsali Gullivers, jsme jim prakticky darovali naší individuální chybou v 11. minutě. 1:0 Foret Tomáš. Hra se ani po první gólu moc nezměnila, Gullivers na míčku, mi zakopaní na své půlce, připraveni na nebezpečný brejk. Na další gól si musel divák počkat až do 31. minuty, po prohraném souboji v našem obranném rohu, Michal Házy našel před brankou úplně volného Petra Maláska 2:0. Naše rychlý odpověď, a návrat do zápasu přišel hned za 20 sekund. Vyraženou střelu od Honzy Trlici si našel mladík v našem dresu Ondřej Frank 2:1, a prokázal tak svůj střelecký čuch. Velká škoda, že náš tým nedokázal kousnout podruhé. Asi největší šanci měl náš nový kapitán Tomáš Líznar, kdy v samostatném úniku nedokázal dotáhnout svůj bekhendový blafák. Bohužel pro nás ve 48. minutě soupeři odskakují na rozdíl dvou branek, kdy dalekonosná střela zapadla do pravého horního rohu naší branky. 3:1 Ondřej Havlíček. Pak už jen naše hra bez brankáře a konec.

Nutno říci, že zápas hodnotíme pozitivně. Gullivers byli lepší, ale náš prakticky nový tým bez zkušeností, se s tím porval dobře. Tím pádem dobrá příprava. To navíc trenérovi Volkovi chyběla na tento zápas jména jako Grégr, Jedlička, Dufek a dlouhodobě zraněný Kejík. Naopak se mohl podrobně podívat na nově příchozí hráče, brankáře Piše a Rychlého. Hráče Moučku, Chmelu a Trlicu. A šikovné juniory Vícha, Franka, Topenčíka a brankáře Králíka. Nová sezóna v Národní lize bude pro tyhle kluky velkou zkouškou, ale všichni věříme, že tým Aligátorů zase dovedou do play off Národní ligy! ZDAR 🙂

 

Zhodnocení zápasu od Jiří Piše, Josef Můčka a Patrik Rychlý – https://youtu.be/LLvshjVgIII

 

Sokol Brno I vs. FbC Aligators 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

branky: 11. Tomáš Foret, 32. Petr Malásek, 48. Ondřej Havlíček – 32. Ondřej Frank; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Daniel Chrást 18 – Jiří Piše 13, Patrik Rychlý 12;