O uplynulém víkendu proběhlo první kolo Poháru České pojišťovny. Naše družstvo bylo již v červnu nalosováno do skupiny N společně s týmy Pacovští Honzíci, SK Březolupy, FBK Atlas Blansko a Orel Bořitov. Zápasy se odehrály na domácí půdě v Rousínově. Již před losováním bylo domluveno v klubu, že první kolo odehrají junioři a mladí hráči z našeho mužského týmu. Do juniorů totiž přišlo několik nových hráčů z dorostenců, a zároveň 5 nových hráčů z klubu FBC Dragons na hostování. Pro většinu hráčů se jednalo o první zápas v mužích, a ještě s časem 3 x 15 minut čistého.

Již první sobotní zápas proti Blansku naznačil, že celý víkend nebude vůbec jednoduchý. Na mladých hráčích ročníku 2000 byla vidět velká nervozita. V prvních minutách se udělalo velké množství chyb, ale postupem času se tým rozehrál, a vypracoval si velké množství šancí, které bohužel neproměnil. Následně se hra vyrovnala, a šancí již mnoho nebylo.

FBK Atlas Blansko vs.  FbC Aligators 4:2

branky: 4. Jakub Fedra, 6. Daniel Žilka, 25. František Forbelský, 33. Jakub Fedra – 4. Patrik Jedlička, 29. Patrik Vích; zásahy brankářů: Radim Kapoun 16 – Adam Králík 11; po třetinách: 2:1, 1:1, 1:0;

 

Ve druhém zápase tým nastoupil proti favoritovi skupiny – Pacovským Honzíkům. Začátek byl dobrý, 3 minuty jsme drželi míček na hokejkách, avšak po prvních dotecích soupeře v zápase byl míček v čase 3:56 v naší brance. Šance na vyrovnání byly, ale 6 vteřin před koncem třetiny soupeř zvýšil na 2:0. Po třech minutách druhé třetiny již byl stav 5:0 v náš neprospěch.  Většinou platilo: nedáš, dostaneš. Druhá třetina opět končila brankou v naší síti pár vteřin před sirénou. Na ukazateli svítilo 2:7. Ve třetí třetině tým ještě zabojoval o výsledek a v čase 6:41 byl již stav 6:8. Soupeř si konec zápasu pohlídal, a v klidu a velkém horku v hale, dokráčel k zaslouženému vítězství.

FbC Aligators vs. Pacovští Honzíci 7:10

branky: 19. Patrik Jedlička, 21. Denis Jakubec, 31. Patrik Vích, 32. Tomáš Líznar, 35. Patrik Jedlička, 37. Pavel Horňák, 42. Denis Jakubec – 4. Tomáš Voldřich, 15. Matěj Doubek, 16. Michal Hošek, 17. Milan Paták, 18. Milan Buřič, 25. Tomáš Dohnal, 30. Milan Buřič, 32. Adam Paták, 39. Tomáš Dohnal, 45. Tomáš Voldřich; zásahy brankářů: Adam Králík 10 – Jan Mareš 14; po třetinách: 0:2, 2:5, 5:3;

 

První nedělní zápas byl o „bytí a nebytí“. Náš tým i soupeř Orel Bořitov vstupoval do druhého dne s nulovým ziskem bodů. Již od první minuty náš tým dominoval, ale ani obrovské šance neskončily brankou. Celý zápas byl ve znamení našeho velkého tlaku, množství střel (45) a promarněných šancí.

FbC Aligators vs.  Orel Bořitov 7:3

branky: 8. Patrik Vích, 13. Jan Trlica, 13. Jan Trlica, 20. Denis Jakubec, 31. Tomáš Líznar, 40. Thomas Jakubec, 45. Tomáš Líznar – 29. Dominik Janík, 36. Dominik Janík, 44. Lukáš Budiš; zásahy brankářů: Adam Králík 14 – David Tenora 38; po třetinách: 3:0, 1:1, 3:2;

 

Hned úvodu posledního zápasu proti SK Březolupy se trefily „čekatelé“ na gól. Od první minuty jako by se soupeři domluvili, že budou jen útočit. Velké množství střel brankáři pochytali, ale i tak v 5. minutě druhé třetiny vedl náš tým 6:1, avšak od té doby nějakou dobu na hřišti kralovali soupeři. Laciné chyby v rozehrávce dovedly zápas v čase 1:51 třetí třetiny do vedoucího stavu soupeře 7:6. Nakonec ale zabrali zkušenější hráči, kteří dovedli tým k vítězství.

SK Březolupy vs.  FbC Aligators 9:10

branky: 7. Lukáš Blizňák, 22. Jakub Mrnuštík, 24. Josef Blaha, 26. Lukáš Blizňák, 30. Jakub Mrnuštík, 31. Lukáš Blizňák, 32. Jakub Mrnuštík, 42. Jakub Zatloukal, 44. Lukáš Blizňák – 5. Tomáš Ott, 12. Ondřej Frank, 12. Tomáš Líznar, 15. Patrik Vích, 18. Denis Jakubec, 21. Patrik Jedlička, 33. Tomáš Líznar, 37. Tomáš Líznar, 40. Jakub Konečný, 45. Patrik Jedlička; zásahy brankářů: Jan Chlud 25 – Adam Králík 17; po třetinách: 1:4, 4:2, 4:4;