O víkendu byla zahájena nová sezóna 1. ligy žen, ve které nastupuje i naše družstvo žen. První hrací víkend byl na domácí půdě, kde ve SH Křenovice nejprve v sobotu přivítaly nováčka ligy Orel Rtyně v Podkrkonoší a v neděli se čekaly hráčky FBC Dobruška.

Komentář trenéra Jaroslava Hály po sobotním zápase:

„Typický první zápas sezóny. Panovala menší nervozita, soupeř neznámí. Dávali jsme si hodně těžké míčky, které nám uskakovaly. Během zápasu jsme hledali optimální sestavu. Víme, na čem pracovat, a co potřebujeme v naší hře změnit a zlepšit. Soupeř v týmu má několik kvalitních hráček, ale na začátku jsme je docela tlačili. Měli jsme několik šancí, než se soupeř přizpůsobil rychlosti a důrazu. Vcelku si myslím, že bude 1. liga opět hodně vyrovnaná, uvidíme, jak se další soupeři ukáží, a jak mi se dokážeme zlepšovat.“

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – Orel Rtyně v Podkrkonoší 7:6
branky:
21. Veronika Martincová, 30. Tereza Baranová, 35. Tereza Baranová, 41. Monika Jahodová, 42. Klára Jahodová, 50. Monika Jahodová, 57. Klára Jahodová – 28. Monika Macháčková, 33. Lucie Sokolová, 35. Michaela Mědílková, 37. Lucie Hejnová, 52. Lucie Romančáková, 59. Kristýna Štěpánová; rozhodčí: Michal Drápal – Jakub Holomek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 22; zásahy brankářů: Tereza Harčárová 13 – Kateřina Vyklická 29; po třetinách: 0:0, 3:4, 4:2;

Nedělní zápas byl úplně jiný. V loňské sezóně byly zápasy pro Dobrušce velmi vyrovnané, takže jsme věděli, že náš tým nečeká nic lehkého. Na začátku 3. třetiny jsme prohrávali 2:4, avšak bojovností a nasazením se nám podařilo zápas otočit a získat 3 body.

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FBC Dobruška 5:4
branky:
18. Eliška Štěpančíková, 34. Monika Jahodová, 47. Tereza Baranová, 54. Petra Ondráčková, 58. Sabina Mátlová – 5. Karolína Flidrová, 15. Veronika Doležalová, 21. Veronika Doležalová, 44. Jitka Růžičková; rozhodčí: Jan Stavělík – Matěj Otáhal; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 22; zásahy brankářů: Tereza Harčárová 26 – Dominika Flídrová 26; po třetinách: 1:2, 1:1, 3:1;