DRUHÉ MÍSTO PRO ELÉVY ZE SPARTAK CUPU

V sobotu 9. května se představilo družstvo elévů na druhém ročníku florbalového turnaje eFlorbal Spartak Cup, který se uskutečnil v Hluku. Náš tým se probojoval až do finále, kde podlehl Vyškovu. Po celý turnaj náš tým hlasitě podporoval fanklub z řad rodičů, za což jim patří velké poděkování.

Turnaj se hrál systémem 2 skupiny po 6 týmech a následné play-off zápasy. Náš tým byl vylosován do skupiny A společně s týmy FBK Spartak Hluk Green, Black Bears Veselí nad Moravou, Florbal Vsetín, Zlín Lions Blue a Orel Vyškov. Zápasy se hráli 1 x 15 minut super hrubý čas.

Orel Vyškov byl našim prvním soupeřem. Kvalitní soupeř, který v letošní sezóně vyhrál Orelskou ligu a jehož hráči nastupovali proti nám v kategorii mladších žáků. Od začátku se hrálo vyrovnané utkání. Soupeře v těžkých chvílích podržel kvalitní a velký brankář. Nakonec se nám podařilo zvítězil 5:2. Ve druhém zápase proti nám nastoupil Spartak Hluk Green. Od začátku jsme diktovali tempo a konečný výsledek byl 11:1 pro náš tým. V dalším zápase nás čekal Black Bears Veselí nad Moravou. V zápase jsme prospali začátek. Ve druhé minutě byl stav 0:2, avšak nakonec se nám podařilo v pohodě zvítězit větším rozdílem. V předposledním zápase jsme se utkali s týmem Zlín Lions Blue, který si jedinou porážku zatím připsal 3:0 v zápase proti Vyškovu. Velmi vyrovnané utkání, ve kterém jsme nejprve vedli, následně prohráli, avšak velkou část zápasu byl stav 2:2. Nakonec se soupeři podařilo zvítězit 3:2 brankou na konci zápasu. Tabulka před posledním zápase základní části byla jasná. Výhra znamenala 1. místo ve skupině postup do čtvrtfinále, cokoliv ostatního 3. místo a osmifinálový zápas. Florbal Vsetín hrál velmi agresivní florbal, který některé hráče překvapil a některé i bolel. Florbalová převaha však byla na naší straně a zaslouženě jsme vyhráli.

Během přestávky mezi skupinami a play-off se uskutečnily dovedností soupeře – střelba na přesnost a rychlost vedení míčku, avšak žádný z našich hráčů se do finálových bojů neprobojoval.

Našim soupeřem ve čtvrtfinále byl FBK Spartak Hluk Blue. Náš tým nastoupil sebevědomě. Od první minuty hrál ve vysokém tempu a postupně navyšoval skóre. V postupu do finále stál již jen jeden soupeř a tím byl opět Zlín Lions Blue, kterému jsme měli co oplatit za prohru v základní skupině. Hráči se v hlavě dobře připravili na nejlepšího hráče soupeře, který nám v prvním zápase vstřelil všechny branky. Hráli mu důrazně do těla, což mu nevyhovovalo. Na rozdíl od zápasu ve skupině, se nám dařilo úspěšně překonávat i soupeřova brankáře (po turnaji zaslouženě vyhlášen jako nejlepší na turnaji). Konečný výsledek byl 5:2 čekal nás finálový zápas proti Orel Vyškov. Na začátku vyrovnané utkání, avšak následně soupeř trestal naše individuální chyba a v útočné fázi nastala „křeč“, když jsme přestali hrát týmově a uchylovali jsme se k nesmyslným střelám z velkého úhlu apod., což velký brankář soupeře v klidu vykryl a dotáhl svůj tým ke zlatým medailím. Naši hráči byli velmi zklamaní, avšak odehráli výborný turnaj a ve finále rozhodovaly detaily.

Nejlepším hráček turnaje byl vyhlášen náš hráč Michal Urbánek, za což mu patří velká gratulace.